כיצד הכול התחיל?

יקב חיטים הוקם בשנת 2013 על ידי עצמון ושרית חגג׳ כהגשמת חזון אישי לממש עבודה חקלאית משלב גידול טיפוח ועיבוד האדמה למוצר סופי – יין.

החזון החל להירקם לאחר חוויה מדהימה בטיול לדרום אפריקה באזור מיוחד שנקרא “דרך היין”. שם התגבשה החלטה משותפת למכור את הבית שלנו, לרכוש משק לנטוע כרם ולהקים יקב. בכרם ארבע זנים עיקריים של ענבים: מרלו, קברנה סוביניון, שיראז ופינוטאז’ זן מדרום אפריקה. כך למעשה התחיל סיפורו של יקב חיטים…

החזון שלנו הוא לגדל ענבי יין איכותיים בפיקוח צמוד, במינימום ריסוסים ושילוב מקסימלי של עיבודים טבעיים בהדברת עשביה ע”י בעלי חיים והדברת מזיקים בעזרת אמצעים ביוטכנולוגים ומהם להפיק יינות איכות, במגוון טעמים וסגנונות ולחבר אנשים ליקב ולאדמה.

משפחת חג'ג'
עצמון בכרם
פרס בזמן בציר
פרס בבציר
עצמון בכרם
יין איכותי בייצור משפחתי

עצמון עובד אדמה בתחום הגינון והקמת פרויקטים מזה 30 שנים. במקביל רכש השכלה מקצועית בעשיית יין בבית ספר ביקב שורק אצל ניר שחם.

שרית היא בוגרת הפקולטה לחקלאות בתחום הגנת הצומח. הניסיון הרב בעבודת הגינון (חיטים נוי בע”מ) הועתק לטובת נטיעת הכרם והקמת היקב המשפחתי על אדמה מקומית במשק החקלאי שרכשו במועצה באר טוביה.

יקב חיטים הוא יקב משפחתי במושב נווה מבטח, בו משתלבים גם שלושת הבנים נעם, רועי ועומר שעוזרים כל אחד בהתאם לזמנו הפנוי. אנו מטפלים בכרם בעצמנו ומודעים לכל שלב ושלב בגידול עד לשלב הבציר ועשיית היין ביקב. הקפדה על איכות בכל השלבים ניכרים במראה הכרם המטופח ובמוצר הסופי. יינות מורכבים, מעניינים במגוון טעמים וריחות.

היין הראשון של היקב – יין שירז 2013  זכה במדליית כסף בתחרות טרה וינו 2015.

יינות היקב ממשיכים לזכות במדליות והרשימה ארוכה!

  • זנים – בכרם נטענו ארבעה זנים עיקריים: מרלו ,קברנה סוביניון, שירז ופינוטאז (זן דרום אפרקאי). בנוסף לזנים העיקריים הוספנו מלאבק ופטיט בורדו. זנים אלה נועדו להוספת טעמים ריחות וגיוון בסל המוצרים של היקב.
  • אדמה – במדרון קל, הכרם נטוע באדמה מקומית אצלנו במשק, בעבר האדמה שימשה לחקלאות מגווונת שהעשירה את מרקם החומרים בקרקע, זאת גילינו בתהליך הצימוח של הכרם על גווניי העלווה והקצב. לאחר שלוש שנות עורלה בצרנו בשנת 2016 וניתן להבחין בעושר הרב גם ביינות הצעירים, גוון וטעמים מאוד מיוחדים ממושכים ומרוכזים.
  • אקלים – האקלים ים תיכוני המוכר לכולנו באזור שפלת החוף הפנימית. בשעות אחר הצהריים מתעוררת בריזה נעימה עד שעות הלילה הטמפרטורות מתונות ולעיתים טמפ’ בחורף יורדות מתחת לאפס.
  • כורם – לאחר 25 שנות עבודת אדמה נעשו בדיקות מגוונות ומעמיקות של עצמון בהחלטת נטיעת הכרם. לעיתים בשוטטות בכרמים שכנים או שיחות עם כורמים יועצים מדריך חקלאי. הדרכה של ניר שחם מיקב שורק בית הספר לעשיית יין, ספרות מקצועית.
  • הכרם נטוע מצפון לדרום מה שמעניק לענבים הצללה בשעות החום העיקריות, הזנים מורכבים על כנה אמריקאית התואמת את סוג הקרקע. בכרם רועה עדר כבשים פרטי קטן המדביר עשבייה, מחלן ומדשן את הכרם בהקפדה על מועדי צימוח, פריחה, חנטה ובוחל.
תמונת נוף בכרם
הכרם מעבר לורדים
שורה בכרם
יד מלטפת ענבים בשלים
עלה גפן

ריכוז של כל המידע הוביל לנטיעת הזנים,כיוון הנטיעה לאורך השלוחה במשק במגמת ירידה לערוץ הנחל על כנה מתאימה לסוג הקרקע, מרווח בין השורות, עמודי ראש שורה, מרווח בין השתילים, כמויות השקייה, חומרי הדישון, עיצוב הבדים, מספר שריגים ועוד.

הכרם מטופל באופן המקביל לעולם הגינון ממנו עצמון מגיע הכל נקי קשור מדויק מעוצב יחד עם זאת מנסים לשמר את הטבעיות המקסימלית של הכרם. הדברת עשבייה נעשית בעבודה ידנית בשילוב כבשים בעונה המתאימה, חלק מהמזיקים מטופלים על ידי אמצעיים ביו טכניים, בשילוב אווזים המטפלים במזיקים שונים כמו שבלולים, בשטח הכרם מתקיימת מערכת אקולוגית מעניינת שילוב של מכרסמים, עופות דורסים, ציפורים שונות. מערכת ההשקיה ממוחשבת וכמויות המים ניתנות בחישוב מינימלי לפי קצב התפתחות הגפן אורך ומבנה השריגים שלבים בהבשלת הענבים, בריקס ומועד בציר במגמה לגידול הקרוב ביותר לצימוח טבעי.

לתיאום ביקור ביקב חייגו 054-4454646 או השאירו פרטים